Suomen Pariterapiayhdistyksen hallitus

Yhdistyksen asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu syyskokouksessa valitut puheenjohtaja ja 4 – 8 muuta yhdistyksen varsinaista jäsentä.

Hallituksen jäsenet

Kirsi Heikinheimo, hallituksen puheenjohtaja
kirsi.heikinheimo@supli.fi
040-7019 795
psykoterapeutti, pari-,perhe- ja seksuaaliterapeutti, uusperheneuvoja, työnohjaaja, kouluttaja, mentaalivalmentaja

Milla Sahla, hallituksen varapuheenjohtaja
milla.sahla@oppijaoivallus.fi
Paripsykoterapeutti ET, seksuaaliterapeutti, uusperheneuvoja, työnohjaaja.
040 – 5656 371

J-P Salonen
j-p.salonen@kolumbus.fi
045 274 55 85
psykoterapeutti, työnohjaaja

Päivi Hakuni-Järvinen, jäsensihteeri
paivi.hakuni-jarvinen@kolumbus.fi
0400-833 763
psyk.esh, SHJ, ET paripsyko- ja perhepsykoterapeutti VET

Sami Seppänen, yhdistyksen sivut
sami.seppanen@geno.fi
040-1982 429
YTM, sosiaalityöntekijä, ET perheterapeutti

Jouni Linnankoski, kokoussihteeri
jouni.linnankoski@miessakit.fi
050 – 460 7160
paripsykoterapeutti ET, perheasioiden sovittelija, erotyövastaava

Outi Ansamaa
outi.ansamaa@gmail.com
040 519 53 61
paripsykoterapeutti, seksuaaliterapeutti

Kirsi Juutilainen
kirsi.juutilainen@vauvaperhetyo.fi
044 – 55 44 210
Varhaislapsuuden vuorovaikutuspsykoterapeutti, paripsykoterapeutti, työnohjaaja, www.vauvaperhetyo.fi

Suvi Laru
suvi.laru@vaestoliitto.fi
PsM, laillistettu psykologi, psykoterapeutti (ET), EMDR –terapeutti, opettaja
050 – 341 9606